Eesti Naturismi Järvelaager 2020 (31. juuli – 02. august) on alasti puhkus looduses – kus pere ja seltskonnaga aega veeta, uusi sõpru leida ja vastavalt oma huvidele osaleda ka ühistegevustes. Järvelaagris räägitakse eesti, inglise, vene ja soome keeles. Järvelaager toimub iga ilmaga.

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 - alasti suplus
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – alasti suplus – Tõhela Järve Puhkekülas.

Rahvusvaheline Eesti Naturismi Järvelaager (Estonian Naturism Lake Camp) toimub teist korda Tõhela Järve Puhkekülas eelmisel aastal osalenute soovil – kuna nädalavahetusega ei jõutud kõiki territooriumi võimalusi proovida ja ka olustik jättis paljudele fenomenaalse muretu „aeg maha” tunde. See nädalavahetus oli tõeline puhkus vaatamata sellele, et ilm ei olnud suvepuhkuseks ideaalne – oleks võinud olla rohkem päikest ja soojem. Ka saun töötas peaaegu ööpäevaringselt, sest osalejatel jätkus saunahuvi ja juttu varaste hommikutundideni, järvel pesitsevate luikede häälitsuste ja tiivalöökide plaksude saatel. Sauna- ja suvemajade interjöör jättis mugava tunde, nagu oleks see kellegi kodu – kus võiks elada isegi aastaringselt. Tõhela järv on teada olevalt ka Eesti madalaim, mistõttu päikesepaistelisel perioodil jääb tunne, nagu oleks soojas vannis.

Kuna naturismis ei ole alasti olemine kohustuslik, saab kaasa võtta ka need pereliikmed, kes alasti kehakultuuri väljaspool pereringi ei harrasta või võtavad selles osas alles hoogu.

Tõhela Järve Puhkekülas on saun, suvemajad, autode parkimine, karavani ja telkimiskohad, grillid, laste mänguplats, spordimängude võimalused, veesõidukid (paadid, kanuud, vesijalgratas)… Lisatasu eest võimalik rentida ka kalapüügivahendeid, paatidele mootorit, saunalina… ja osta lõkkepuid, grillsütt, süütevedelikku. 1.5 hektari suurune Tõhela Järve Puhkeküla asub Pärnu kesklinnast 40km kaugusel looduskaitsealal, lindude ja kalarikka Tõhela järve kaldal, mille pindala on 338,5 ha ja maksmaalne sügavus on 1.5m.

TEGEVUSVÕIMALUSED

Järvelaager on alasti puhkus, mille tegevused toimuvad vabakava alusel vastavalt Järvelaagri territooriumi võimalustele, osalejate huvidele ja ilmale. Osalejatel on võimalik tutvustada ka enda elustiili ja pakkuda/juhendada ka teistele osalejatele tegevust – näiteks kunst, kehamaaling, massaaž, jooga, tants… Soovi korral saab sellest teha ka pilte ja videot, mida saab avaldada mh. Naturism.Network ja Naturist.Holiday veebikeskkonnas Järvelaagri reportaažides.

Saun

Tõhela Järve Puhkeküla saun
Tõhela Järve Puhkeküla sauna leiliruum. Fotograaf Enn Vihman. Modellid Lembi ja Susanna Saar.

Saun on järve kaldast 10m ja eesruum mahutab ~10 inimest ja leiliruum 5. Olemas kööginurk, wc ja pesemisvõimalus (1 dušš).

Tõhela sauna dušš
Tõhela sauna dušš. Modell Lembi. Fotograaf Enn Vihman.
Tõhela sauna dušš
Tõhela sauna dušš. Modell Susanna Saar. Fotograaf Enn Vihman.

Sauna ees on grillahjud, lõkkeplats ja laud koos istepinkidega. Sauna kütmisel ajalist ja kordade piirangut ei ole. Sauna kütmine saja kraadini (100 C°) võtab aega tavaliselt pool tundi (30 minutit). Saunapuid kulub 100 C° saamiseks umbes pool korvi. Sauna küttepuud on hinna sees.

Tõhela Järve Puhkeküla saun
Tõhela Järve Puhkeküla saun. Modell-naturist Susanna Saar. Fotograaf Enn Vihman.
Tõhela Järve Puhkeküla saunamaja
Tõhela Järve Puhkeküla saunamaja. Fotograaf Enn Vihman
Tõhela järv on saunast ~10m kaugusel
Tõhela järv on saunast ~10m kaugusel

Suplus

Tõhela järve sügavus on kuni 1.5m, mistõttu päikesepaistelisel perioodil jääb tunne, nagu oleks soojas vannis. Saun asub järve kaldast ~10m kaugusel ja seetõttu on hea peale leili võtmist jahutada end ka suplusega.

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 - alasti suplus
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – Alasti suplus. Autor Risto Rautee.

Veesõidukid

Tõhela Järve Puhkeküla vesijalgrattad, kanuud
Tõhela Järve Puhkeküla vesijalgrattad, kanuud

Järvelaagri osalustasu sisaldab ka veesõidukite kasutamist, milleks on vesijalgrattad, kanuud ja paadid. Paatidele saab soovi korral lisatasu eest rentida elektrimootori (20EUR/24h).

Tõhela Järve Puhkeküla paadid
Tõhela Järve Puhkeküla paadid

Kalapüük

Tõhela järv on piirkonna kalameeste lemmik ja puhkeküla loomise idee sündiski just kalameeste vajadusest, kes vajasid majutust, sauna ja tegid ettepaneku maaomanikule. Kaladest on järves esindatud haug, ahven, särg, linask ja koger. Kalapüügivahendid ei sisaldu osalustasus. Lisatasu eest saab rentida: lihtõng (4 €/24h), spinning (4 €/24h), kahv (4 €/24h).

Massaaž

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – massaaž Tõhelas.
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – massaaž Tõhelas. Massöör Susanna Saar. Fotograaf Hannes Rohtma.

Naturistide hulgas on tavaliselt ka massööre. Eelmisel aastal oli 2 osalejat massaažilauaga. Seekord, kui ilm lubab, korraldame ka seltskondlikke ring-, rong-, paaris- ja grupimassaaže. Laua puudumisel, saab teha saunalinaga murul.

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – massaaž Tõhelas. Massöör Susanna Saar. Fotograaf Hannes Rohtma.
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – massaaž Tõhelas. Massöör Susanna Saar. Fotograaf Hannes Rohtma.

Kehamaalingud

Kõik soovijad saavad olla nii maalijad kui ka kehalised lõuendid. Võib kaasa võtta omad värvid, pintslid või osta kohapealt.

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – kehamaalingud. Fotograaf Risto Rautee.
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – kehamaalingud. Fotograaf Risto Rautee.

Spordi- ja mänguväljak

Olemas võrkpalli ja laste mänguväljak, kiiged, petanq. Soovi korral saame korraldada järves jooksu, veesõidukite võidusõitu, vedamist (rammumees).

Perepuhkus Tõhela Järve Puhkekülas. Fotograaf Risto Rautee.
Perepuhkus Tõhela Järve Puhkekülas. Fotograaf Risto Rautee.
Tõhela Järve Puhkeküla mänguväljak
Tõhela Järve Puhkeküla mänguväljak

Grillimine

Iga suvemaja (6) juures on grillid ja grillitarvikud – vardad, restid. Sauna juures on suurem kaanega grill ja suitsuahi. Grillid ja grillitarvikud sisalduvad territooriumi rendi hinnas. Puukott, söekott ja süütevedelik on lisateenustena eraldi tasu eest. NB! Saunapuid grillimiseks kasutada ei või.

Tõhela Järve Puhkeküla – grill ja suitsuahi sauna kõrval
Tõhela Järve Puhkeküla – grill ja suitsuahi sauna kõrval. Fotograaf Enn Vihman.

Lõke

Lõkkekohti on 3, millest üks on sauna juures järve kaldal ja ülejäänud 2 on mujal.

Ööelu öörahu ajal

Tõhela Järve Puhkeküla ööelu (September 2019). Autor Don Simon Tompel.
Tõhela Järve Puhkeküla ööelu (September 2019). Autor Don Simon Tompel.

Öörahu on kell 23:00-07:00. Keskkonnast ja teistest hoolimine on naturismi ABC ja seetõttu pidude tavapärane lärm, vali muusika ei ole Järvelaagris kohane. Õhtu saabudes hakkavad põlema natuke romantilist olustikku loovad lambid postide otsas, mis valgustavad ka teekonda suvemajadest saunani. Sauna eesruumi mahub laua äärde istuma ~10 inimest ja väljas on 3 pikkade pinkidega lauda, suur grill ja lõkkekoht. Eelmisel aastal jätkus juttu ja leili, varaste hommikutundideni.

Tõhela Järve Puhkeküla sauna ööelu (September 2019). Autor Don Simon Tompel.
Tõhela Järve Puhkeküla sauna ööelu (September 2019). Autor Don Simon Tompel.

Foto- ja videograafia

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – fotograafia
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – fotograafia. Autor Hannes Rohtma.

Korraldaja poolt atesteeritud foto- ja videograafid, reporterid, blogijad loovad koostöös modellide ja teiste soovijatega – naturismi, alasti puhkuse ja isikuturunduseks meediamaterjale (pildid, videoklipid, intervjuud, artiklid). Neid materjale kasutatakse portfoolios, järelkajastuseks, naturismi ja alasti puhkuse turundamiseks, naturismisaadetes, muusikavideote loomiseks, konkurssidel osalemiseks ja naturismi, alasti puhkuse pildi-, videopanga täiendamiseks.

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – fotograafia
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – fotograafia

Tavaosalejad võivad teha pilte ainult mittekommertslikul eesmärgil, isiklikuks kasutamiseks. Fotokunstnikel peab olema kirjalik modellileping, koopia korraldajale. Kedagi ei või pildistada ja filmida ilma tema eelneva nõusolekuta.
NB! Vaata ka allpool “Kaamera, pildi ja video kasutamise reegleid”.

TOITLUSTUS

Pilet ei sisalda toitlustust. Igaüks toitlustab end ise. Saunas ja kahes suures (nr. 5-6) suvemajas on miniköök. Iga suvemaja ja sauna juures on grillid ja grillimistarvikud. Süütevedelik ja grillsüsi eraldi tasu eest. Igas suvemajas ja saunas on veekeetja, külmkapp. Ca 10km kaugusel asub ka kauplus.

Tõhela Järve Puhkeküla – sauna miniköök. Modell-naturist Susanna Saar. Fotograaf Enn Vihman.
Tõhela Järve Puhkeküla – sauna miniköök. Modell-naturist Susanna Saar. Fotograaf Enn Vihman.

MAJUTUS / ÖÖBIMINE

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – õhtu Tõhelas. Autor: Hannes Rohtma
Eesti Naturismi Järvelaager 2019 – õhtu Tõhelas. Autor: Hannes Rohtma

Tõhela Järve Puhkekülas on:

 • 6 suvemaja 30 voodikohaga (paljud voodid on nii laiad, et mahub rohkem inimesi. Lisavoodite võimalus);
 • 20 telkimiskohta (järve kaldal);
 • 10 karavanikohta (elektri võimalus, järve kaldal);
 • ~50 auto parkimiskohta (saab parkida ka suvemaja lähedusse).

PILETID

Piletite arv on piiratud. Piletimüük toimub ainult Fienta.com piletimüügikeskkonnas https://fienta.com/naturism2020
Korraldaja võib etteteatamata lõpetada piletimüügi mis tahes põhjusel enne planeeritud viimast müügikuupäeva.

Piletit ostes kinnitad, et oled tutvunud ja nõus järvelaagri info ja võimalustega, osalemisetingimuste ja naturisti etiketiga ja nendega nõustub ka kaaslane/kaaslased, kes osalevad ostja piletiga. Ilma loata ei pildista ega filmi ja oma ohutuse, turvalisuse eest vastutad ise.

Naturism on pere-, sõprus- ja kogukondlik ning seetõttu on piletimüügi metoodika seotud ööbimisvõimalustega – et omavahel seotud inimesed saaksid mugavamalt osaleda ja ööbida. Seega müüme peamiselt maja, telkimis- ja karavanikoha pileteid, mis sisaldavad ka teatud hulga inimeste osalustasu. Nendele, kes ööbivad oma autos või mujal, müüme 1-2 inimese passe. Lapsed koos vanemaga on osalustasuta.

Maja nr. 1 – nr. 4 (kuni 6 osalejat maja kohta)

Tõhela Järve Puhkeküla paadid & suvemajad nr. 1-4
Tõhela Järve Puhkeküla paadid & suvemajad nr. 1-4

4 voodikohta (2 nari), mahub kuni 6 inimest. Mööbel, veekeetja, külmkapp, el. radiaator, 230V pistikupesa. Padi ja tekk 4-le, osalustasu kuni 6-le, grilli, grillitarvikute, sauna, duši ja territooriumi võimaluste kasutamine (sh. veesõidukid).

Tõhela Järve Puhkeküla suvemajad nr. 1-4
Tõhela Järve Puhkeküla suvemajad nr. 1-4

Maja nr. 5

3 tuba, WC, miniköök. Broneeritud Soome naturismiühingule Luonnonmukaiset ry. Nad kasutasid seda ka eelmisel aastal.

Tõhela Järve Puhkeküla suvemaja nr. 5. Fotograaf Enn Vihman.
Tõhela Järve Puhkeküla suvemaja nr. 5. Fotograaf Enn Vihman.

Maja nr. 6 (kuni 9 osalejat)

22m2, 1 tuba, 7 voodikohta, lahtikäiv diivan toa keskel teeb 2 voodikohta lisaks, mööbel, WC kraanikausiga, miniköök, 230V pistikupesa. Grill ja grillitarvikud maja kõrval. Padi ja tekk 7-le, osalustasu kuni 9-le, sauna, duši ja territooriumi võimaluste kasutamine (sh. veesõidukid). Selles majas ööbinud isegi 12 inimest.

Tõhela Järve Puhkeküla suvemaja nr. 6
Tõhela Järve Puhkeküla suvemaja nr. 6. Fotograaf Enn Vihman.

Telkimiskoht (kuni 4 osalejat)

Sisaldab osalustasu kuni 4 inimesele, sauna, duši, miniköögi, välikäimla, WC, grilli ja tarvikute, territooriumi võimaluste kasutamist (sh. veesõidukid). Ei sisalda telki. Korraldaja poolt saab telgile paigaldatava numbri. Telgi asukoha valik vaba.

Pass (ühele, kahele)

Pass tagab pääsu järvelaagri territooriumile 31. juuli kell 15:00 – 02. august kell 18:00. NB! Öörahu on 23:00 – 07:00. Sisaldab välikäimla, territooriumi võimaluste kasutamist (sh. veesõidukid). Võib ööbida oma autos või mujal, kui saab kellegi teisega kaubale, kellel on majas, karavanis, telgis piisavalt ruumi või väljaspool järvelaagri territooriumi. Lapsed koos vanematega tasuta.

KARAVANIKOHT

Karavanikohti on 10. Karavanikoht sisaldab ka osalustasu kuni 4 inimesele. Karavani parkimiskoha saab ise valida.

AUTO PARKIMINE

Järvelaagris on auto parkimiskohti orienteeruvalt 50-le autole. Auto parkimiskoha saab ise valida.

LISATEENUSED (tasumine sularahas)

 • Lõkkepuud (40 liitrine kott) 5 € (Saunapuudega lõket teha ei või)
 • Grillsüsi (14 liitrit) 5 €
 • Süütevedelik (1 pudel) 3 €
 • Tikud on tasuta.
 • Saunarätik (24h) 1 €
 • Kalapüügivahendite rent: lihtõng (4 €/24h), spinning (4 €/24h), kahv (4 €/24h)
 • Kehamaalinguvärvid ja pintslikomplektid (20-40 €)

OSALEMISTINGIMUSED

 • Pileti ostmisel esitatud informatsioon on korrektne (nii isikuandmed kui muu nõutud lisainformatsioon);
 • Tuleb täita Eesti Vabariigis kehtivaid seadusi ja järgida rahvusvaheliselt tunnustatud häid käitumistavasid;
 • Tuleb täita osalemistingimusi, kodukorda, naturisti etiketti, kaamera, pildi ja video kasutamise reegleid;
 • Kohapeal laagrisse registreerimiseks vajalik ID- kaart (või muu pildiga dokument – nt. juhiluba);
 • Taga iseenda tervise, vara turvalisus ja teavita korraldajat kui lahkud järvelaagrist;
 • Naturism on kogukondlik – osaleja ükskõikset suhtumist teiste osalejate turvalisusesse ja privaatsusesse peetakse naturisti etiketi ja osalemistingimuste rikkumiseks;
 • Osaleja peab arvestama, et kuigi korraldaja teeb kõik endast oleneva, et tagada osalejate turvalisus, ohutus ja privaatsus, ei saa seda keegi 100% garanteerida, sest see sõltub suuresti iga osaleja tegevustest või tegevusetusest, kaasa arvatud Sinu enda omast. Samuti võimaldavad kaasaegsed kaamerad teha pilti/videot suure vahemaa tagant – ka isikute poolt, kes pole järvelaagriga kuidagi seotud. Kes tahab 100% kindlust, et keegi teda alasti olekus ei jäädvustaks, sellel tuleb vältida alasti olekut väliskeskkonnas.
 • Oled rahaliselt vastutav, kui tekitad kellelegi varalist kahju. Olenevalt kahju suurusest, tuleb see hüvitada, kas kohapeal või 5 päeva jooksul;
 • Osaleja, kes ei allu korrale ja häirib oma käitumisega teisi, eemaldatakse järvelaagrist.

Tõhela Järve Puhkeküla kodukord

 • Puhkeküla territooriumil on öörahu 23.00-07.00.
 • Hoonetes käitumisel lähtutakse headest tavadest, puhkeküla varasse suhtutakse heaperemehelikult.
 • Hoonetes ei suitsetata ja suitsukonisid maha ei visata.
 • Ürituse kontrolli alt väljumisel (vali muusika, vandalism, v.m.s häiriv ja korrakutsumisele allumatu tegevus) on territooriumi omanikul õigus üritus koheselt lõpetada. Tagasimakset ei teostata.
 • Kahjustuste tekitamisel ehitisele, rajatisele ja/või haljastusele tasub süüdlane/vastutav isik kahjustamise eest vastavalt territooriumi omaniku poolt esitatud arvele.
 • Territooriumi omanik ega ürituse korraldaja ei vastuta võimalike, kasutamistingimuste eiramisest tulenevate õnnetusjuhtumite eest.
 • Igasuguste küünalde ja tulevärgi kasutamine on lubatud vaid eelneval kokkuleppel ja kindlaks määratud kohas!
 • Keelatud on ihuvajaduse rahuldamine (sh.oksendamine) selleks mitte ettenähtud kohas.

Naturisti etikett

Naturismikeskkond erineb tavalisest avalikust ruumist peamiselt selle poolest, et selles ollakse soovi korral ilma riieteta ehk alasti. Kuigi ka tavalises avalikus ruumis on oluline inimeste heaolu, turvalisus, privaatsus – pööratakse naturismikeskkonnas sellele suuremat tähelepanu ja seetõttu on kehtestatud täiendavalt ka naturisti etikett.

Eesti naturisti etikett baseerub kogu maailmas üldtunnustatud headel tavadel ehk kõikide inimeste käitumise ABC-l, naturismivaldkonna üldistel põhimõtetel, Eesti Vabariigi põhiseadusel ja isikuandmete kaitse seadusel.

 • Naturistile on alasti olemine vabatahtlik ja normaalne;
 • Naturist ei riku avalikku korda ega ole väljaspool kodu- ja naturismikeskkonda alasti – kui see võib kedagi häirida või on seadusega keelatud;
 • Naturist hoolib nii iseendast, teistest kui ka keskkonnast ja käitub sõbralikult, lugupidavalt, tolerantselt, vastutustundlikult;
 • Naturist hoolitseb nii enda kui ka keskkonna puhtuse eest ja koristab enda järelt;
 • Naturist on kogukonnahingega ja teeb kõik endast oleneva, et naturismikeskkond oleks kõikidele sõbraliku õhkkonnaga ja turvaline;
 • Naturist kohtleb kõiki võrdsete persoonidena – olenemata isikute eripäradest ja sellest, mis on kellegi sugu, vanus, välimus, rahvus, usk vms;
 • Naturist ei kommenteeri, arvusta, halvusta kellegi välimust, keha;
 • Naturist ei eksponeeri avalikult seksuaalset erutust ja seksib privaatselt;
 • Naturist kasutab alasti olles hügieenilistel põhjustel istumisel rätikut või istumisalust. Naturist ei istu kellegi teise istumisalusele, rätikule;
 • Naturist ei tarbi naturismikeskkonnas narkootilisi aineid ega kanget alkoholi. Kerge alkoholi tarbimisel ei ole silmnähtavalt purjus ega häiri teisi;
 • Naturist ei pildista ega filmi ilma loata;
 • Naturist väldib naturismikeskkonnas arusaamatuste vältimiseks kaamera, nutitelefoni, binokli kaasaskandmist, kasutamist. Kui nutitelefon on hädavajalik, siis on telefoni kõik kaamerad kaetud punase täpp-kleebisega.

Mis juhtub, kui rikkuda naturisti etiketti?

Naturisti etikett baseerub kogu maailmas üldtunnustatud headel tavadel, naturismi üldistel põhimõtetel ja seetõttu peaks nõuded olema iseenesest mõistetavad. Kui ei tea kuidas mingis olukorras käituda/toimida, tuleb küsida ürituse korraldajalt või teistelt osalejatelt.

Kui rikkuda etiketti kogemata, oleks hea teiste ees vabandust paluda ja selgitada. Kui näed kedagi etiketti rikkumas, on soovitatav talle sõbralikult meelde tuletada, sest naturismikeskkonna turvalisus ja osalejate heaolu sõltub kõikidest osalejatest.

Kui etiketti rikutakse teadlikult, korduvalt või olulisel määral – võib selle tulemuseks olla trahv, kahjunõue, kasutajakonto blokeerimine Naturism.Network veebikeskkonnas, märge naturisti identiteedile (RealiD.World) ja Eesti Naturismi korraldatavatele üritustele edaspidi enam ei pääse. Oluliseks rikkumiseks loetakse ka ilma loata pildistamist, filmimist ja/või materjali avalikustamist.

Kaamera, pildi ja video kasutamise reeglid

 1. Kaamera kasutamisel tuleb lähtuda isikuandmete kaitse ja autoriõiguse seadusest, osalemistingimustest ja korraldaja otsustest.
 2. Kedagi ei või pildistada ja filmida ilma tema eelneva nõusolekuta.
 3. Piltide ja videote avalikustamiseks peab olema pildil, videol olevate isikute eelnev nõusolek.
 4. Pildistamine ja filmimine peab toimuma avalikult ja kõikidele arusaadavalt, et privaatsust vajavad inimesed saaksid pildile, videole jäämist vältida.
 5. Poseerimist loetakse pildistamise, filmimise nõusolekuks kuid avalikustamine vajab täiendavalt pildil, videol olijate eelnevat nõusolekut. Poseeritud grupipiltide ja massistseenide, droonikaadrite avalikustamiseks piisab korraldaja eelnevast nõusolekust.
 6. Kommertslikul eesmärgil võivad pildistada, filmida ainult korraldaja poolt atesteeritud foto- ja videograafid. Kaamera kasutamisel on kohustuslik kanda kaelapaela (saab korraldajalt), mille küljes on silt – portree, täispikk nimi, Naturism.Network kasutajanimi, rollid (nt. kui on mitu identiteeti, siis on need ühel sildil).
 7. Tavaosalejad ehk need, kes pole korraldaja poolt foto- ja videotegevuseks atesteeritud, võivad pildistada ja filmida ainult mittekommertslikul eesmärgil ehk isiklikuks kasutamiseks. Isiklikuks kasutamiseks loetakse reisimälestust ja selle näitamist pere, sõprade ringis sh. Naturism.Network kasutajaprofiili albumis, mida näevad ainult sõbrad. Pildi kirjelduses peab olema mh. märgitud asukoht Tõhela Järve Puhkeküla ja ürituse nimi Eesti Naturismi Järvelaager 2020. Pildil olija ja korraldaja eelneva nõusoleku korral võib kasutada ka muul viisil.
 8. Fotokunstnikel peab olema kirjalik modellileping ja koopia tuleb esitada korraldajale (pilt lepingust).
 9. Korraldajal, turvatöötajal on õigus kahtluse/kaebuse korral, et osaleja ei ole salvestatud reeglite kohaselt, näha osaleja kaamera, tahvelarvuti, telefoni albumit ja nõuda piltide, videote kustutamist. Reeglite rikkumise korral on korraldajal õigus osaleja ürituselt eemaldada.
 10. Kaamera, pildi, video kasutamise reeglite rikkumise korral, on korraldajal õigus nõuda lisaks kahju hüvitamisele ka leppetrahvi 1000 €, kui rikkujaks on tavaline osaleja ja 3000 €, kui rikkujaks on lepinguline partner, ettevõte.

JÄRVELAAGRISSE REGISTREERUMINE

Selleks, et korraldajal oleks ülevaade osalejate arvust ja auto parkimiskohtade vajadusest, anna peale pileti ostmist teada.

Seoses turismiseaduse ja osalejate turvalisusega, tuleb Järvelaagrisse registreerumiseks esitada kohapeal isikut tõendav dokument ja täita vorm, milles on järgmised andmed:

 • Ees- ja perekonnanimi
 • Avalik nimi (nt. Artistinimi / Naturism.Network kasutajanimi)
 • Sünniaeg
 • Kodakondsus
 • Suhtluskeeled
 • Kodune aadress
 • e-post
 • Telefon
 • Sõiduki mark, mudel, number ja värv
 • Ööbimiskoht (maja number/telk/auto/karavan/muu)
 • Järvelaagris osaleva abikaasa ja alaealise nimi, sünniaeg ja kodakondsus;

Täiendavalt tuleb kohapeal täita Tõhela Järve Puhkeküla külastajakaart.
Olenevalt osalejate arvust, võib korraldaja anda osalejatele käepaela, mis kinnitab territooriumil viibimise õigust. Olenevalt telkide arvust, võib korraldaja anda telgile paigaldatava numbri.

KORRALDAJA TUTVUSTUS

Don Simon Tompel (2016 a.)
Don Simon Tompel (2016 a.).

Järvelaagrit korraldab Eesti Naturism, mida opereerib isiku- ja elustiiliturundusettevõte Lifestyles Marketing OÜ. Peakorraldaja Don Simon Tompel on visionäär, koostöö- ja turunduslahenduste looja, arendaja, tarkvaraarhitekt, loodusega kooskõlas elustiili, rahvusvahelise alasti puhkuse promootor, turundaja ja sotsiaalvõrgustiku veebikeskkonna Naturism.Network, turismiportaali Naturist.Holiday, asutaja, arendaja, peaadministraator. Järgmise generatsiooni naturismikäsitluse – Naturest Culture algataja, koordinaator ja uudse formaadiga rahvusvahelise Naturest Festival looja, peakorraldaja. Ta on korraldanud 7 aasta lõikes rohkem kui 170 üritust. Lisaks on ta ka identiteediteenuse RealiD.World asutaja, tootearendaja, tarkvaaraahitekt, arendaja, peaadministraator. Lisaks on ta ka ülemaailmse naturismiturunduse koostöövõrgustiku Naturism.Marketing algataja, eestvedaja.

KASULIK INFO

 • Eesti Naturism – Eesti naturismi promootor, rahvusvaheliste naturismiürituste korraldaja.
 • Lifestyles Marketing – koostöö- ja turunduslahendused, isiku- ja elustiiliturundus, erinevate elustiilide veebikeskkondade opereerimine, ürituste korraldamine, meediasisu tootmine, elustiilide pildi- ja videopank…
 • Naturism.Network – sotsiaalvõrgustik ühingutele, naturistidele, artistidele, teenusepakkujatele, turundajatele…
 • Naturist.Holiday – rahvusvaheline naturismi, alasti puhkuse turismiportaal (arendamisel). Veeb ja mobiiliäpp.
 • Naturism.Marketing – ülemaailmne naturismiturunduse koostöövõrgustiku veebikeskkond (turu-uuringud, statistika, konkursid, turundusüritused, pildi- ja videopank, ärikontaktid).
 • RealiD.World – Naturism-ID identiteediteenus (arendamisel), mida hakkavad kasutama ka Naturism.Network, Naturist.Holiday. See võimaldab ka naturistil luua turvalise naturisti identiteedi ja kasutada seda nii Internetis kui ka väljaspool seda. Lisaks logida sisse sama identiteediga erinevatesse naturismi veebikeskkondadesse.
 • Naturest Culture – järgmise generatsiooni naturism, mis baseerub iidsete loodusrahvaste kultuuride põhimõtetel, loodussõbralikul ja tervislikul elustiilil ja kaasaegsel naturismikäsitlusel, mille peamiseks eesmärgiks on rohelise ja eluterve mõtteviisi, heaoluühiskonna, rahvatervise, kultuuri ja turismi edendamine.
 • Naturest Festival – osalevate riikide ühisturunduskampaania ja üleriigiline ürituste sari, mille programmi pakuvad osalevate riikide programmikorraldajad. Festivali raames luuakse ka võistlustöid, mida esitatakse Naturest Marketing Awards konkurssidele. Konkursi võitja riik – korraldab järgmise Naturest Festivali omal maal.

Eesti Naturismi Järvelaager 2019 järelkajastus

KUIDAS TULLA / ASUKOHT

Tõhela Järve Puhkeküla asukoha QR-kood (viitab Google Mapsile)
Asukoha QR-kood (viitab Google Mapsile)

Tõhela Järve Puhkeküla asub Pärnu kesklinnast 40km kaugusel, Tõstamaalt 10km kaugusel, Männikuste külas, Kalli-Tõstamaa mnt. 15. kilomeetriposti juures. Olemas on suunavad liiklusmärgid.

NB! Kui plaanid Tõhelas alasti puhata väljaspool Eesti Naturismi Järvelaagrit, siis võta teadmiseks, et Tõhela Järve Puhkeküla on omaniku loaga avalik ruum ka kalameestele, külaelanikele ja selles privaatselt, alasti olemiseks, tuleb rentida kogu territoorium. Territooriumil viibimine ja parkimine ilma omaniku loata on keelatud.

Tõhela Järve Puhkeküla asukoha kaart
Tõhela Järve Puhkeküla asukoha kaart
Tõhela Järve Puhkeküla teekonna suund
Tõhela Järve Puhkeküla teekonna suund
Tõhela Järve Puhkeküla territooriumi värav
Tõhela Järve Puhkeküla territooriumi värav
Tõhela Järve Puhkeküla. Autor Hannes Rohtma.
Tõhela Järve Puhkeküla. Autor Hannes Rohtma.

Eesti Naturismi Järvelaager – PDF dokumendid:

NB! Aita kaasa naturismi arengule ja populariseerimisele! Jaga seda postitust oma sõpradele, tuttavatele – kes võiks olla ka naturismist huvitatud. Tänan! 🙂