Loodusrahvaste üheks tunnuseks on ka see, et tuntakse end alasti olles loomulikuna. Ükski kehaosa ei ole tabu, sest igal kehaosal on oluline funktsioon. Nii nagu tavaliselt loodusrahvastel, on ka Eesti oma religioonidel maausul, taarausul alasti rituaale ja kontakte loodusega.

Kui tunned end alasti olles vabalt, paremini kui riietes – võiks öelda, et sinus on eestlase – kui loodusrahva hulka kuuluva inimese geenid.

Võib olla sellise tausta pärast ei olegi Eestis alasti keha tabu. Alastiolekut praktiseerivad tõenäoliselt enamik inimesi – olgu see kodus omaette olles või koos kaaslasega, ka näiteks teistega pereringis, sõpruskonnas, saunas, spordiklubi riietus- ja dushiruumis. Ühiskond on harjunud nägema alasti keha nii kunstis kui ka visuaalses meedias. Paljud on teinud või lasknud endast teha ka aktifotosid. Alastiolek on normaalne.

Oma keha häbenemine ja varjamine on tulnud Eestisse võõrkultuuridest, -religioonidest. Väidetavalt tõi selle Eestisse ristiusk.

NB! Aita kaasa naturismi arengule ja populariseerimisele! Jaga seda postitust oma sõpradele, tuttavatele – kes võiks olla ka naturismist huvitatud. Tänan! 🙂