Alasti inimeste nägemine ja alasti olemine pakub huvi enamik inimestele. See on inimese jaoks loomulik vajadus ehk sünniga kaasa antud. Tavaliselt ollakse alasti olukordades, kus tuntakse end turvaliselt ja kus on see kombeks. On inimesi, kes tunneb end turvaliselt privaatselt ehk üksinda olles ja on inimesi, kes omade inimeste ringis. Väljend “oma inimene” tähendabki tegelikult turvalisust ehk siis eeldatakse, et omad inimesed on turvalised.

Alasti keha häbenetakse peamiselt sellepärast, et ei olda iseenda kehaga rahul ja arvatakse, et kõik teised seda ka märkavad ja nii ka arvavad. Omade inimeste puhul eeldatakse, et ollakse juba harjunud või, et pole enam tähelepanuväärne.

Naturismikeskkond on nagu teraapia… juba mõnest minutist, kuni paari tunniga saadakse üle oma kehaga seotud kompleksist, häbenemisest ja tuntakse end vabamalt. Saadakse kogemuse võrra rikkamaks – et teiste nähes alasti olles ei juhtunudki midagi ebameeldivat, mida varem kardeti. Naturismis ei keskenduta kehaideaalidele vaid persoonidele. Enamikel pole seda päris ideaalset keha. Naturismis on kõik võrdsed persoonid. Naturismikogemus tõstab oluliselt isikliku elu kvaliteeti – seda ka seetõttu, et vabanetakse kompleksidest ja saadakse paremini iseendaga sõbraks.

Rahvusvahelise tava järgi ei pöörata tähelepanu teise inimese suguelunditele ja kehalistele vormidele. Ka naturisti etikett näeb ette, et ei arvustata kellegi välimust, keha… 

Vaata ka: Naturisti etikett

NB! Aita kaasa naturismi arengule ja populariseerimisele! Jaga seda postitust oma sõpradele, tuttavatele – kes võiks olla ka naturismist huvitatud. Tänan! 🙂